КОНКУРЕНТИ ВЕДУТЬ БРУДНУ КАМПАНІЮ ПРОТИ ОДНОГО З НАЙБІЛЬШИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ В УКРАЇНІ

26.07.2019
Винниківська Тютюнова Фабрика
У зв’язку із нещодавньою появою в ряді онлайн ЗМІ ряду публікацій про нібито неотримання «Львівською Тютюновою Фабрикою» в ДФС України жодної акцизної марки для маркування сигарет в 2018-2019 роках, вважаємо за необхідне повідомити наступне.

Згадані публікації є нічим іншим, як замовною провокацією конкурентів, яка не має жодного відношення до реального стану справ та має на меті завдання шкоди українському національному виробнику тютюнових виробів. На нашу думку, зацікавленими в таких публікаціях можуть бути і транснаціональні тютюнові компанії, зокрема такі як «Philip Morris», «Japan Tobacco International» та «British American Tobacco». Нажаль, інтернет-майданчики із сумнівною репутацією, де були розміщені замовні матеріали, не дають можливості опублікувати спростування та показати реальних замовників такої відвертої брехні. Це не дає можливості висвітлити для широкого загалу брудні технології, які можуть застосовувати конкуренти, в тому числі міжнародні гіганти, зацікавлені у знищенні конкуренції на тютюновому ринку України.

Ми стикаємося з такими діями не в перше. Така діяльність, на наш погляд, носить системний характер. Інформаційні атаки проти нашого підприємства відбуваються щонайменше два рази на рік. Зі свого боку ми неодноразово зверталися з офіційними листами з приводу розповсюдження недостовірної інформації та робили все можливе для спростування такої інформацію офіційними документами ДФС України та рішеннями судів.

Не виключено, що такі дії є узгодженими діями декількох компаній, які намагаються тотально домінувати на цьому ринку та отримувати надприбутки позбувшись конкурентів, в тому числі з числа представників української національної тютюнової галузі.

Як на нашу думку, то і міжнародні тютюнові компанії прикладають максимум зусиль для того, щоб мінімізувати оподаткування своєї діяльності, в тому числі в Україні, використовуючи при цьому всі можливі та неможливі засоби. Прикладом таких намагань може бути хоча б історія вимог з боку ДФС України до українського представництва Philip Morris по сплаті до бюджету 635 млн. гривень, про яку багато писали ЗМІ.

Щодо надуманих звинувачень проти нас, маємо заявити, що юридична особа під назвою «Львівська Тютюнова Фабрика» за даними Єдиного Державного Реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців припинена 14 років тому назад. Ліквідована ще в 2006 році «Львівська Тютюнова Фабрика» в період 2018-2019 років не отримувала і не могла отримувати в ДФС України акцизних марок для маркування сигарет.

Втім у Львівській області зареєстроване ТзОВ «Винниківська Тютюнова Фабрика», 100% український національний виробник тютюнових виробів, член Асоціації «Виробників Тютюнових Виробів». В 2017 році ВТФ займала 40 місце серед платників податків в Україні (за період 2017 року фактично сплатила до бюджету більше 1,2 млрд. грн. лише акцизного податку), в 2018 році – 26 місце серед платників податків в Україні (за період 2018 року фактично сплатила до бюджету більше 2,2 млрд. грн. лише акцизного податку), а в 2019 році може увійти в двадцятку найбільших платників податків в Україні. Вищенаведені суми є повністю підтвердженими численними перевірками ТзОВ «Винниківська Тютюнова Фабрика», проведеними ДФС України в період 2017 – 2018 років.

Додатково маємо пояснити, що до 01 липня 2018 року в Україні марки акцизного податку були однакові для всіх видів тютюнових виробів. Відповідно до п. п. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 ПК України суми акцизного податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм цього Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації.

Таким чином, до 01.07.2018 року законодавець дозволяв виробнику тютюнових виробів, з метою оптимізації обігових коштів, при отриманні марок акцизного податку сплачувати мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби за ставками акцизного податку, діючими відповідно до норм Податкового Кодексу, чинних на відповідний період.

Після використання отриманих марок акцизного податку, за які сплачено мінімальне акцизне податкове зобов’язання, у виробника виникав обов’язок здійснити відповідну доплату акцизного податку при поданні відповідної щомісячної декларації зі сплати акцизного податку.

Оскільки акциз на різну продукцію може бути різним і залежить від складної формули нарахування цього податку, процедура придбання акцизної марки передбачає заморожування великого обсягу оборотних коштів за 2 місяці до отримання марки. Однак, законодавством передбачений механізм, згідно з яким виробник може замовити дешевшу марку, а за результатами виробництва подати уточнюючу декларацію та здійснити доплату виходячи з продажу конкретної продукції.

Проте починаючи з 01.07.2018 року Уряд України запровадив нові зразки марок акцизного податку для різних видів тютюнових виробів, та, починаючи з 01.07.2018 року, ТзОВ «Винниківська тютюнова Фабрика» закуповує у ДФС України усі види марок акцизного податку для маркування відповідних видів тютюнових виробів та сплачує у зв’язку із цим акцизний податок в повному обсязі передбаченому чинним Податковим Кодексом України.

Саме тому ТзОВ «Винниківська Тютюнова Фабрика» в процесі неухильного виконання вищеописаних норм Податкового Кодексу України стала сороковим платником податків в Україні в 2017 році, двадцять шостим платником податків в Україні в 2018 році і може стати двадцяти платником податків в Україні за результатами 2019 року. Як вбачається із рейтингу найбільших платників податків в Україні за 2017 рік, опублікованих ДФС України, ТзОВ «Винниківська Тютюнова Фабрика сплатила до Державного Бюджету України більше податків ніж: «ДТЕК Західенерго», «Райффайзен Банк Аваль», «Центральний Гірничо-Збагачувальний Комбінат», «Криворізький Залізорудний Комбінат», а в 2018 році — більше податків ніж: «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь», «Металургійний комбінат «Азовсталь», «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» (див. додатки).

Викладені цифри сплачених податків красномовно свідчать про те, що український виробник «Винниківська Тютюнова Фабрика» без іноземних коштів забезпечує тисячі робочих місць для українців, своєчасну та повну виплату заробітної плати, розвиток української тютюнової галузі. В той же час, поява таких провокативних, неправдивих та відверто абсурдних публікацій  наштовхує на думку, що хтось намагається знищити українську вітчизняну тютюнову галузь та монополізувати або розділити ринок. Хто б не вчинив такі ниці дії, але як нам видається, вигоду з цього отримують також і «Philip Morris», «Japan Tobacco International» та «British American Tobacco», прямого конкурента яких дискредитують в очах громадськості.

Винниківська Тютюнова Фабрика
Винниківська Тютюнова Фабрика
Винниківська Тютюнова Фабрика
Винниківська Тютюнова Фабрика
Винниківська Тютюнова Фабрика